20 Nisan 2024
Türkiye Basketbol Federasyonu

Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan Son Dakika Açıklaması

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle uzun süredir ara verilen liglere, ne zaman başlanacağına ilişkin açıklamalar henüz net olarak yapılmadı. Basketbolda liglerin geleceğine ilişkin net kararların alınması beklenirken, Türkiye Basketbol Federasyonu da konuya ilişkin açıklama yaptı.

Liglerin ne zaman başlayacağına ilişkin açıklama yapan Türkiye Basketbol Federasyonu, tüm senaryoların hazır durumda olduğunu belirtti. Bilim Kurulu, ilgili bakanlıklar ve kulüplerden gelmesi beklenen görüşlerin sonrasında da gelecek günlerde karara ilişkin duyuru yapılacağına dikkat çekildi.

Federasyon tarafından yapılan açıklamada, hem Türkiye’de hem de ülkede etkileri sürmekte olan yeni tip koronavirüse değinildi. Salgına ilişkin gelişmelerin ise hassasiyet içerisinde gözlemlendiği belirtildi.

Bu süreçte Türkiye Basketbol Federasyonu olarak da, 30 Nisan 2020 tarihine kadar sürecin takip edildiği ifade edildi. Liglere dair alınacak kararın da, söz konusu durumun bir müddet daha değerlendirilmesinin gerekliliğinin olduğu ile vurgulandı.

Karar Gelecek Günlerde Açıklanmış Olacak

Bu dönemde liglerin devam etmesinin yanı sıra tüm senaryoların da hazır olduğu ve sağlık kurulu raporunun tamamlandığının altı çizildi.

Federasyon açıklamasında ayrıca Bilim Kurulu, ilgili bakanlıkların ve kulüplerden gelecek olan son görüşlerin sonrasında da gelecek günlerde alınacak kararın da açıklanacağı ifade edildi.