20 Nisan 2024
Türkiye Basketbol Federasyonu

Türkiye Basketbol Federasyonu Yeni Kararı Açıkladı

Tüm dünyayı olumsuz bir şekilde etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını, beraberinde yeni kararların alınmasına da neden oldu. Türkiye Basketbol Federasyonu da bu duruma ilişkin güncel bir açıklama yaptı. Federasyon tarafından yapılan açıklamaya göre pandemi sebebiyle Kulüp Mali Denetim ve Lisans Talimatı’nda değişikliğe gidilmesine karar verildi.

Koronavirüs salgınının tüm dünyada olumsuz etkiler yaşatması, beraberinde ekonomik krizlerin de gündeme gelmesine neden oldu. Kovid-19 sebebiyle dünyada pek çok lig tescilini ilan ederken, bir kısmı da şampiyonunu erken belirledi. Bu dönemde en büyük çoğunluk ise müsabakaların süresiz olarak askıya alınması kararını gerçekleştirdi.

Türkiye’de de salgının görülmeye başlamasının ardından, tüm liglerin süresiz olarak askıya alınmasına karar verilmişti. Yavaş yavaş kendini toparlayan ülke, liglerin başlamasına yönelik tarihleri de açıklamaya başladı.

Sadece Bu Sezon İçin Geçerli

Bu süreçte ekonomik sıkıntı sebebiyle de birtakım durumlarda değişikliğe gidilmeye karar verildi. Türkiye Basketbol Federasyonu da salgın sebebiyle Kulüp Mali Denetim ve Lisans Talimatı’nda değişikliğe gidilme kararını duyurdu.

Değişen talimata göre, lisans başvuruları için belirlenmiş olan Nisan ayının son iş günü mesai saati bitimi tarihi, bu sezon için Mayıs ayına ertelendi.

Mayıs ayının son iş günü mesai saati bitimine kadar uzatıldığı öğrenen lisans başvurularına ilişkin tüm hukuki süreç ve onay işlemlerinin de tamamlandığı belirtildi.