19 Temmuz 2024
TBF Akademi

Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan Örneği Bulunmayan Hizmet Hayatta

Türkiye Basketbol Federasyonu, örneği bulunmayan bir eğitim hizmetine imzasını atarak tarihi bir ilke adını yazdırmayı başardı. Avrupa basketbolunda bir ilk olan online eğitim sistemi, hayata geçirildi.

Türkiye Basketbol Federasyonu, Avrupa basketbolunda benzeri olmayan online eğitim hizmeti ile tarihe adını yazdırdı. TBF Akademi ise hayata geçirildi.

Geniş kapsamıyla örneği bulunmayan bu sistem ile, isteyen herkes Türkiye’nin 81 ilinde eğitime başlayacak.

Tüm Dünyaya Örnek Olacak Bir Hizmet

Önderliğini ise Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı olan Hidayet Türkoğlu üstleniyor. Online eğitim hizmeti ile TBF Akademi bir ilke de imza atmış olacak.

Türkiye’deki 81 ile eşit bir eğitim imkanı sunacak olan yeni proje ile, online antrenör, yönetici ve hakem ile eğitim programı da düzenlenecek.

Konuya ilişkin ise federasyon tarafından açıklama geldi. Gelişen teknoloji ve altyapı sayesinde hakem, antrenör, kondisyoner ve yöneticiler tüm ülkeye eşit olarak eğitim ve gelişim hizmeti sunacak.

Öte yandan söz konusu projenin hayata geçirilmesi ile, teorik bilgiler herkese ulaşabilecek ve düzenli olarak güncel bilgi akışı sağlanacak.

Söz konusu projenin ayrıca pandemi durumunda devreye alınmış olması da tüm dünyaya ‘e-learning’ hizmeti bakımından hazır olduğunun göstergesi olmuş olacağı ifade edildi.

 

 

One thought on “Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan Örneği Bulunmayan Hizmet Hayatta

Comments are closed.