18 Nisan 2024
Türkiye Basketbol Federasyonu

Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan 1 Milyon TL Bağış

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyada ekonomik krizin de yaşanmasına neden oldu. Üretimin neredeyse durma noktasına geldiği salgın döneminde, Türkiye’de de yardım kampanyası başlatıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Biz Bize Yeteriz Türkiye’m isimli kampanyaya, Türkiye Basketbol Federasyonu da bağışta bulundu. Federasyonun bağışının ise 1 milyon TL olduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanı tarafından başlatılan Biz Bize Yeteriz Türkiye’m adlı kampanya, kısa sürede önemli bir miktar paranın toplanmasına neden oldu. Bağışa destek olanlardan biri ise Türkiye Basketbol Federasyonu oldu. Federasyonun yapmış olduğu bağış miktarının ise 1 milyon TL olduğu bildirildi.

Milli Dayanışma Kampanyası’na ilişkin yapılan bağışın ardından açıklama ise Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan geldi. Yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu Biz Bize Yeteriz Türkiye’m isimli Milli Dayanışma Kampanyası’nın desteklendiği ifade edildi.

Sporun Birleştirici Gücü İle Daha Güçlü Yarınlara

Bütün gücü ile kampanyayı desteklediğini bildiren federasyon, yönetim kurulunun 8 Nisan 2020 Çarşamba günü bir toplantı yaptığı belirtildi. Gerçekleşen toplantıda ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara yardım etmek amacıyla kampanyaya destekte bulunulduğu ifade edildi. Federasyonun öz gelirlerinden karşılanan bağış miktarının ise 1 milyon TL olduğu söylendi.

Öte yandan zorlu süreçte beraber olarak, sporun birleştirici gücü ile Türkiye’nin güçlü yarınları için çalışmalara devam edileceği de vurgulandı.

 

 

One thought on “Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan 1 Milyon TL Bağış

Comments are closed.