26 Mayıs 2024
İtalya Basketbol Federasyonu

Koronavirüs Sebebiyle Lig İptal Kararı Açıklandı

Yeni tip koronavirüs salgını özellikle İtalya’yı her bakımdan çok fazla etkiledi. Ülkede çok fazla can kaybının yaşanması ve salgının önüne geçilememesi, ciddi bir sorun yarattı. Fakat hastalığın küresel boyutlarının yanı sıra, spora olan etkileri de söz konusu oldu. Liglerin süresiz olarak ertelenmesi, beraberinde belirsizliği de getirmişti. Son alınan kararın ardından ise İtalya Basketbol Federasyonu beklenen açıklamayı yaptı. Erkekler Basketbol Birinci Ligi salgın sebebiyle erken bitirildi.

İtalya Basketbol Federasyonu FIP, Erkekler Basketbol Birinci Ligi Serie A’nın 2019-2020 sezonu koronavirüs salgını sebebiyle erken sona erdi. Karara etki eden temel sebep ise, spor müsabakalarının içerisinde olduğu belirsizlik süreci olduğu bildirildi.

FIP, yapmış olduğu açıklamada, federasyonu başkanı olan Giovanni Petrucci yönetiminde bir toplantı olduğunu söyledi. Yönetim kurulu ise ülkede 6 haftadan fazla süredir Kovid-19 etkisi sebebiyle sezonun erken bitirilme kararını açıkladı.

Lider Segafredo Virtus Bologna İdi

Öte yapılan yapılan açıklamada, federasyonun sporcular, hakemler, yöneticiler, teknik idareciler ve hepsinin ailelerinin de sağlık bakımından kararlı olduğu ifade edildi.

Maç faaliyetleri olmayacağı için ise, spor kulüplerinin ek maliyetleri önleme anlamında gereken adımları atması duyuruldu. Ligde lider konumunda yer alan takım da 18 galibiyet, 2 yenilgi ve 36 puanla Segafredo Virtus Bologna olmuştu.

 

 

One thought on “Koronavirüs Sebebiyle Lig İptal Kararı Açıklandı

  1. İtalyadan bu kararın çıkması cok normal. Adamlar resmen can derdinde. O kadar cok kayıp var ki ülkede
    🙁 kim düşünür basketbolu ya da futbolu.

Comments are closed.