27 Mayıs 2024
Pınar Karşıyaka

Pınar Karşıyaka Ekibi Dış Transfer Hazırlıklarına Başladı

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de basketbol liglerinde şampiyon ilan edilmeden tescil kararı açıklanmıştı. Bu süreçte ise spor kulüpleri gelecek sezonun hazırlıklarına başlandı. Basketbol Süper Ligi’nde ise iç transfer sürecinde Yunus, Nusret ve Metecan ile sözleşme yenileyen Pınar Karşıyaka ekibi, kadrosunu ise son derece iddialı bir hale getirecek.

Türkiye’de koronavirüs salgını nedeniyle tescil kararı alınan basketbol liglerinde gelecek sezon için hazırlıklar hızlandı. Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Pınar Karşıyaka ekibi, yeni sezonun hazırlıklarını hızlandırdı.

Özellikle iç transfere yönelen Pınar Karşıyaka ekibi, Yunus, Nusret ve Metecan ile de sözleşme yenilediğinin duyurusunu yaptı.

İç transferin ardından dış transfere yönelen Pınar Karşıyaka, bu süreçte ise eski oyuncusu için harekete geçti. Şutör guard oyuncusu Sek Henry ve pivot Emanuel Terry için hazırlıklara başlayan kulüp, görüşmeleri ise son aşamaya getirdi.

Henry ve Terry İçin Görüşmeler

2018-2019 sezonunda Karşıyaka ekibinde forma terleten Henry, ligde ise 13.8 sayı, 2.8 ribaund, 4.3 asist ortalamalarına sahipti.

33 yaşındaki tecrübeli sporcu, önceki sezonda ise Hapoel Tel Aviv ekibinde forma giyiyordu.

Öte yandan 24 yaşındaki Terry ise, Teksüt Bandırma ekibinde sezona başlamış ve 10.8 sayı, 7.9 ribaund ve 1.3 asist ortalamalarını elde etmişti.

Güncel Yazılar