29 Mayıs 2024
Pınar Karşıyaka

Pınar Karşıyaka’dan Açıklama Geldi

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Pınar Karşıyaka için mali nedenlerden dolayı 1 puan silme cezası verilmişti.

ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Pınar Karşıyaka ekibi, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun ceza kararına itiraz edeceğini açıkladı. Mali sebeplerden dolayı 1 puan silme cezası alan kulüp bunun için TBF Tahkim Kurulu’na başvuracaklarını belirtti.

TBF Yönetim Kurulu tarafından mali nedenlerden dolayı Pınar Karşıyaka ekibine 1 puan silme cezası verildiği açıklanmıştı. Bu karara itiraz ise kulüpten geldi. Kulüp konuya ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

Açıklamada, TBF’nin bugün gerçekleştirmiş olduğu yönetim kurulu toplantısında verilen karara değinildi. Yeni sezonun gelirlerine ilişkin eksik görülmesi nedeniyle kulübe verilen 1 puan silme cezasının hatırlatıldığı belirtildi.

Takımın önceki iki sezona dair gelir ve gider dengelerinin de mali kurul ve hukuk kurulu tarafından onaylandığına dikkat çekildi.

Kendilerine ulusal lisans verilmiş olduğuna da özellikle dikkat çekildi.

İtiraz Edilecek

Gelecek sezonda sponsorluk sözleşmelerinin de henüz imzalanmadığı ifade edildi. Ve bu sebepten kaynaklı olarak da Türkiye Basketbol Federasyonu’na itiraz yapılacağı ifade edildi.

Öte yandan Pınar Karşıyaka, 20 yıldan fazla bir süredir sponsor olan Pınar markasının vermiş olduğu niyet mektubuna da dikkat çekti. Ve ilgili kurul tarafından da bunun kabul görmemiş olmasının üzücü ve kabul edilemez olduğunun altını çizdi.

Güncel Yazılar