19 Haziran 2024
Türkiye Basketbol Federasyonu

Türkiye Basketbol Federasyonu Lig Kararı İçin Toplanıyor

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyada spor müsabakalarını durma noktasına getirdi. Dünyanın neredeyse her yerinde spor faaliyetleri askıya alındı ya da ileri bir tarihe ertelendi. Tam tersi ligleri sonlandıran ve tescil kararı alan yönetimlerin de sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Karar vermek için ise Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu yarın saat 14:00’te toplanacak.

Türkiye’de de etkisini Mart ayı itibariyle göstermeye başlayan yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle ligler askıya alınmış durumda. Futbolda maçların 12 Haziran günü başlamasına ilişkin karar alınmış olsa da, basketbol ligleri için bu durum henüz söz konusu değil.

Futbolun ardından beklenen karar için ise bugün Türkiye Basketbol Federasyonu toplanmaya karar verdi. Koronavirüs salgını nedeniyle liglerin ara verilmesinin ardından bir karar alacak olan federasyon, belirsizliğe son vermek adına toplanıyor.

Resmi Açıklama Geldi

Tüm basketbolseverlerin yanı sıra, spor kulüplerini ve sporcularını da ilgilendiren bu durum için ise federasyondan resmi açıklama geldi.

Türkiye Basketbol Federasyonu yapmış olduğu açıklamada, Yönetim Kurulu’nun 11 Mayıs Pazartesi günü saat 14:00’te bir araya geleceği duyuruldu. Liglerin durumuna ilişkin karar vermek üzerine bir araya gelecek olan TBF Yönetim Kurulu’nun vereceği karar ise büyük bir merakla bekleniyor.