16 Nisan 2024

Dixon: “Larkin Çok İyi ve Skorer Bir Oyuncu.”

Fenerbahçe Beko‘nun tecrübeli guardı Bobby Dixon, Asist Analiz’in Instagram canlı yayınına katıldı ve önemli açıklamalarda bulundu.

Türk pasaportu da bulunan ve milli takımımıza devşirme olarak da hizmet eden Dixon, bu görevin yeni sahibi olacak Shane Larkin hakkında da açıklamalarda bulundu:

Larkin çok iyi ve skorer bir oyuncu. Türk Milli Takımı’na çok fazla katkısı olacaktır.

Asist Analiz

Daha sonra Türkiye’deki kariyeri boyunca beraber çalıştığı Obradovic ve Ufuk Sarıca hakkında açıklamalarda bulunan yıldız oyuncu:

İkisinin de ortak özellikleri, ikisi de çok tutkulu koçlar. Obradovic tabii ki daha tecrübeli ve oyunu daha çok bilen bir koç. İkisiyle de çalıştığım için mutluyum.

Asist Analiz

37 yaşında olan tecrübeli oyuncunun son 2 sezondur kariyeri düşüşte ilerleyen yaşının da etkisiyle. Ancak zirvede olduğu dönemlerde hem Karşıyaka hem Fenerbahçe formasıyla çok iyi peformanslar sergilemiş, milli takım formasıyla beraber de tüm basketbolseverlerin gönlünde ayrı bir yer edinmişti kendisine. Sarı lacivertliler ile 2021 yazına kadar geçerli bir kontratı var ve sonrasında basketbolu bırakacağı kulislerde konuşuluyor.