27 Mayıs 2024
Ergin Ataman

Ergin Ataman’dan Liglerin Geleceğine İlişkin Değerlendirme

Anadolu Efes Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman, koronavirüs sebebiyle liglerin ertelenmesine ilişkin açıklama yaptı. Koç, geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı tarafından yapılan açıklamayı da değerlendirdi.

 

Anadolu Efes Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman, basketbol maçlarının oynanmasına ilişkin alınacak kararı yorumladı. Önceki günlerde Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınan kararı da değerlendiren koç, benzer bir kararın basketbol ligleri için alınacağını düşündüklerini de belirtti.

 

Koronavirüs salgını sebebiyle süresiz olarak askıya alınan liglere ilişkin Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından yapılan bir açıklama henüz gelmedi. Basketbol kulüplerinin ve sporcuların da son derece merakla beklediği bu duruma ilişkin ise, Ergin Ataman’dan açıklama geldi.

 

Ataman, Türkiye’de ve dünyada salgın kontrol altına alınınca, sağlık bakanları ve bilim kurulu da izin verince tüm sportif müsabakaların sonuçlandırılması gerektiğine inandığını ifade etti.

 

Maçlar Sahada Tamamlanmalı

 

Yaşanacak olası aksaklıklar durumunda TFF’nin de geri dönüşüm mesajı verdiğini hatırlatan Anadolu Efes çalıştırıcısı, Avrupa’da da bunun yapıldığını söyledi. İspanya’nın plan stratejisinin hazır olduğuna dikkat çekerek, Almanya’nın da buna ilişkin karar açıkladığını vurguladı.

 

Kolay vazgeçmenin doğru olmadığına inandığının da altını çizen koç, maçların oynanamaması gibi bir durumda da takım lehine tescile ilişkin bir girişimleri olmadığını belirterek, emeğin sahada sonuçlanmasını istediklerini söyledi.

 

One thought on “Ergin Ataman’dan Liglerin Geleceğine İlişkin Değerlendirme

Comments are closed.