20 Nisan 2024

Anadolu Efes de Broekhoff Yarışına Katıldı

Turkish Airlines Euroleague takımları corona günlerinde liglerin askıya alınmasıyla beraber transfer çalışmalarına konsantre olmuş durumdalar.

Piyasanın favori isimlerinden biri ise kuşkusuz Ryan Broekhoff.

Şubat ayında Dallas Mavericks ile yollarını ayırdığından beri boşta olan Avustralyalı forvet ile o dönem CSKA Moskova ciddi şekilde ilgilenmiş ancak ara transfer dönemi kapanmadan taraflar anlaşmaya varamamışlardı.

CSKA şuanda da tecrübeli forvete ilgisini göstermeye devam ediyor ki Olympiakos ve her ne kadar yalanlasalar da Maccabi Tel Aviv’in de onunla ilgilinediğini biliyoruz.

Diğer taraftan geçen yaz koç Ataman’ın da onu çok istediğini ve transfer gerçekleşmeyince Anderson’ın opsiyonunun kullanılarak 1 sezon daha devam edildiğini biliyoruz. Ancak bu yaz Anderson’ın kontratı bitiyor ve takımda beklentilerin altında kalan isimlerin başında geliyor. 3 numarada Simon’a alternatif yaratmak isteyen Anadolu Efes‘in Broekhoff konusunda ısrarcı olacağı gelen haberler arasında.

Avustralyalı forvet Avrupa’daki son macerasında ise 2017-18 sezonunda Lokomotiv Kuban ile EuroCup sahnesinde 16 maçta görev almış, 12.3 sayı, %50.6 3sayı, 5.5 ribaund, 1.3 asist istatistikleri ile hatrı sayılır bir katkı vermişti. Larkin ve Micic’in direksiyonda olduğu, tempoya dayalı bir basketbolda Broekhoff öldürücü üçlükleri ile çok ama çok tehlikeli olur. İki delici guardın ona yapacağı servislerle çok fırsat bulacaktır ki savunmada da takıma enerji getireceği bir gerçek. Lacivert beyazlıların kadrosundaki belki de tek eksik parça tamamlanmış olur bu hamleyle.

https://youtu.be/UiW3x2pd_N4