19 Temmuz 2024
İspanya Basketbol Ligi

İspanya Basketbol Ligi Geleceğine İlişkin Yeni Kararlar Aldı

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm dünyada pek çok lig süresiz olarak askıya alındı. Bazı ligler ise şampiyonunu belirleyerek son vermek durumunda kaldı. Bu süreçte ertelenen ligler arasında da İspanya Basketbol Ligi olan (Liga ACB) yer alıyordu. Lig, geleceğine ilişkin yeni kararlar alındığına dair açıklama yaptı. Bu bağlamda son kararın 31 Mayıs günü verileceği bildirildi.

 

Koronavirüs salgını sebebiyle süresiz olarak ertelenmiş olan İspanya Basketbol Ligi (Liga ACB), geleceğine ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Gidişata ilişkin yeni kararların alındığını belirten lig, son kararın 31 Mayıs günü verileceğini ifade etti.

 

Maçlar Tamamlanmazsa Şampiyon Olmayacak

 

Ligin devam edip etmeyeceği bu sürece kadar netlik kazanmazken, eğer devam edilmezse sezonun oynanmamış sayılmasına karar verileceği belirtildi. Bu durumda ise farklı bir formatın uygulanacağına dikkat çekildi.

 

Yapılan açıklamaya göre, liglerin devam etmesi halinde ise 12 takımlı bir turnuvanın oluşturulacağı söylendi. Söz konusu turnuvaya hazırlık aşaması için de takımların 3 haftalık bir kamp hakkı olacağının altı çizildi. Sezonu bitirmek için son tarihin 10 Temmuz olmasına karar veren lig yönetimi, maçların tamamlanamama durumunda ligin şampiyonunun olmayacağı ve gelecek sezon için çalışmalara başlanacağı vurgulandı.