18 Nisan 2024
Kenan Sipahi

Milli Basketbolcu Kenan Sipahi İspanya’daki Koronavirüs Günlerini Anlattı

İspanya ekiplerinden olan Real Betis Basketbol Takımı’nda forma terleten Kenan Sipahi, gündeme dair önemli açıklamalar yaptı.

Gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan milli basketbol oyuncusu Kenan Sipahi, İspanya’daki duruma ilişkin konuştu. İlk başlarda sıkıntının çok olduğunu fakat sonrasında ise alıştıklarını ekleyen oyuncu, salgının bitmesini ise İspanya’da beklemekte olduğunu söyledi.

İspanya’da Mart ayının ortasından bu yana sokağa çıkma yasağının söz konusu olduğunu hatırlatan Kenan Sipahi, yalnızca marketlerin, benzin istasyonlarının ve eczanelerin açık olduğunu ifade etti. Bu dönemde dışarı çıkılmadığını da belirterek, evin yakınında polisin olduğunu söyledi.

Markete gidildiğinde dahi alışveriş yapılıp yapılmadığına polislerin baktığını söyleyen basketbolcu, ölümlerin ise ülkede azalmakta olduğunu belirtti.

Türkiye’de Olmak İsterdim

Formasını giydiği Real Betis ekibinin büyük bir çoğunluğunun ise Amerikalı olduğunu söyleyen 24 yaşındaki oyuncu, oyuncuların da kendi ülkelerine dönmek istediklerini söyledi.

Sokağa çıkma yasağının sonrasında ise Türkiye’ye gelmek istediğini ekleyen oyuncu, 4-5 günlüğüne ülkeye gelmek istediğini vurguladı. Antrenmanların ve maçların olmaması sebebiyle bu isteğinin söz konusu olduğunu belirten oyuncu, bilet aldığını fakat gelemediğini ifade. O bilet aldıktan sonra ülkenin İspanya’ya olan uçuşları durduğunu, fakat bu dönemde Türkiye’de olmak istediğini itiraf ederek, kulübün de orada kalmasını istediğini ifade etti.