19 Temmuz 2024
NBA

NBA Koronavirüsle Mücadeleye Farklı Bir Renk Getirmeyi Başardı

Amerikan Basketbol Ligi NBA, yeni tip koronavirüs kapsamında farklı bir çalışmaya imza atarak tüm dünyaya örnek oldu.

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyada etkisini sürdürmeye devam ediyor. Bu süreçten en fazla etkilenen ülke ise en fazla kayıp ve vaka sayısı ile Amerika Birleşik Devletleri oldu.

Küresel bir salgın olan bu hastalık sürecinde, spor organizasyonları ve ligler de yine son derece olumsuz etkilendi. Bu dönemde tüm ligler süresiz olarak askıya alınırken, bir yandan da planlanan organizasyonlar ileri bir tarihe ertelendi.

Tüm dünyada artık sokaklar maskeli bireyler tarafından işgal edilmiş bir hal aldı. Son derece sıkıntılı olan bu süreçte Amerikan Basketbol Ligi NBA ise farklı bir proje ile gündeme geldi. Koronavirüs ile mücadele çerçevesinde farklı bir çalışmaya imza atıldı. Ligde bulunan toplam 30 takımın logolarının ve renklerinin bulunduğu paketler hazırlandı.

Pakette 3 Maske Yer Alıyor

NBA tarafından hazırlanan paketlerde toplam 3 tane maske yer alıyor. Öte yandan paketin tanesi de 24.99 dolar (170 TL) üzerinden satılıyor.

Maskeler, yetişkinlerin yanı sıra çocukların da son derece dikkatini çekti ve satışları ise NBA Store üzerinden gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Bu çalışma ile salgınla mücadele sürecine renk getiren lig, örnek bir davranışa da imza atmış oldu.