27 Mayıs 2024

Semih Erden: “Hepimiz Maçın Bir An Önce Bitmesini Bekledik.”

Pınar Karşıyaka ve A Milli Basketbol Takımımız‘ın tecrübeli uzunu Semih Erden, coronavirüs salgını ile mücadele ettiğimiz bu günlerde liglerin durumu ve Tokyo Olimpiyatları elemeleri gibi gündemde olan konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

AA muhabirine bir röportaj veren Erden, ING Basketbol Süper Ligi’nin diğer Avrupa liglerinin askıya alınmasına rağmen devam ettiği günlere dair şu ifadelerde kullandı:

Kimse kimseye dokunmak istemedi. Hepimiz maçın bir an önce bitmesini bekledik. Seyircisiz maçların zaten tadı olmuyor, dostluk maçı gibi geçti. Böyle olmasını istemezdik ama olağanüstü bir durum olduğu için liglere ara verildi. Her işin başı sağlık ancak temennim bir an önce her şeyin netleşmesi. Umarım kısa sürede sahalara döneriz. Diğer ülkelerde liglerin iptal edilmesiyle ilgili haberler var. Bizde de en yakın zamanda bir şeyler açıklanır. Bunun herkesin oy birliğiyle sağlıklı bir karar olacağına inanıyorum.

Salgın döneminde herkesin evde kalması gerekiyor. Bu süreçte çalışıp, evine ekmek götürmek zorunda olanlar var. Onların da dışarıda en iyi şekilde korunması gerekiyor. Umarım en kısa zamanda bu süreci atlatırız. Allah sağlık çalışanlarının yardımcısı olsun.

33 yaşındaki deneyimli pivot sözlerine Olimpiyat Elemeleri ve 2021’e ertelenen Tokyo Olimpiyatları’yla ilgili şöyle devam etti:

Zaten bazı ülkeler ve sporcular gitmeyeceğini açıklamıştı. Biz önümüzdeki sene elimizden gelenin en iyisini yapıp, olimpiyatlara gitmek için uğraşacağız.

ING Basketbol Süper Ligi’nde 2019-20 sezonunu askıya alınana kadar şampiyonluk yolunda iddialı takımlar arasında yer alan Pınar Karşıyaka formasıyla 20 maçta görev alan Semih, ortalama 15 dakika sahada kalırken 5.7 sayı, 4.6 ribaund istatistikleri ile mücadele etti.