19 Temmuz 2024
Fenerbahçe Beko

Obradovic Fenerbahçe’den Gidip Partizan Ekibine Mi Geçecek

Yeni tip koronavirüs salgını bütün sektörlere etki ettiği gibi, spor dünyasında da pek çok anlamda olumsuz gelişmelerin yaşanmasına neden oldu. Salgın sebebiyle küresel çaplı yaşanan ekonomik kriz ve liglerin belirsiz durumu, yönetimlerde de endişe yarattı.

Türkiye’de de koronavirüs salgını sebebiyle tüm ligler süresiz olarak ertelendi ve bekleme moduna geçti. Bu süreçte hem yönetim hem de sporcular ise ciddi bir karmaşa durumu ile karşı karşıya geldi.

Sporcuların antrenmanlarını takım halinde yapamadığı dönemde, bireysel olarak evden çalışmalar devam ederken, spor kulüpleri de boş durmadı. Yeni sezona hazırlık yapan yönetimler, salgın sebebiyle hem ayrılık yaşadı hem de elindekini koruma pozisyonuna geçti.

Fenerbahçe Beko ekibinde de koronavirüs salgını sonrasında birtakım kargaşalar yaşandı. Bu durumun başında ise takımın Başantrenörü Zeljko Obradovic’in ülkesine dönme kararı oldu.

Salgınının Türkiye’de görülmesinin ardından ülkesi Sırbistan’a hükümetin gönderdiği özel uçakla dönen basketbol koçu, kafaların karışmasına neden oldu.

Bu süreçte hocanın Fenerbahçe Beko sonrasında bir daha ülkesinden ayrılmayacağı gibi konular da konuşulsa da, duruma ilişkin bir gelişme yaşandı.

Benim Dileğim

Obradovic, Helsinki ile yaptığı görüşmede, dileğinin Partizan’ın bir defa daha Avrupa şampiyonu olması olduğunu itiraf etti. Siyah ve beyazı kimin yönettiğinin öneminin olmamasına da değinen hocanın da tekrar Partizan’ın başına geçip geçmeme durumu gündeme gelen başlıklar arasındaki yerini aldı.