12 Ağustos 2022

Jeanie Buss: “Takımı Daha İyi Hale Getirmeliyim”

Los Angeles Lakers‘ın çoğunluk hissesi sahibi Jeanie Buss, takımının hayal kırıklığı yaratan sezonu hakkında LA Times’a bir röportaj verdi. Lakers play-offlara kalamadı ve sezonları, sakatlıklar ve kadrodaki kimya eksikliğinden büyük ölçüde aksadı ve beklentilerin altında kalarak batı konferansını ancak 11. sırada noktaladılar.

Jeanie Buss, verdiği röportajda takımın başarısızlığı, önümüzdeki sezonki hedefleri ve Lakers’in geleceği hakkında konuştu.

İşte Buss’un demecinden öne çıkanlar:

“Ligdeki en yüksek dördüncü maaş bordrosuna sahip olduğumuz için hayıflanıyorum. Lüks vergisine bu kadar para harcadığınızda, play-offlara girmeyi umuyorsunuz. Yani evet, böyle bir riske girmek benim için yürek parçalayıcıydı. Mutlu değilim, memnun değilim. Play-offları kaçırmaktan hoşlanmıyoruz, taraftarların öfkesini ve hayal kırıklığını anlıyorum, takımı daha iyi hale getirmeliyim.”

Lakers’ın sahibi, hayal kırıklığı yaratan bir sezonun ardından bazı değişiklikler yapmaya açık olduğunu belirtti:

“Kesinlikle Lakers standardına uygun oynamıyorsak her şeye bakacağım. Zor kararları ben vereceğim çünkü yapman gereken bu.”

Jeanie Buss ayrıca, LeBron James ve ajansı Klutch Sports’un Lakers’ın gösterisini perde arkasından yönettiği gerçeğini de şu sözlerle yalanladı:

“Son bir söz hakları var mı? Hayır. Takımı onlar mı yönetiyor? Hayır, hiç de değil. Lakers’ın hakim sahibi benim. Burada alınan her karardan sorumlu tutuluyorum”.

Basketnews