12 Ağustos 2022

İDDİA: Portland Trail Blazers Jerami Grant’ı Kadrosuna Katmak İstiyor

NBA’de geçtiğimiz sezon umduğunu bulamayan Portland Trail Blazers, yıldızı Damian Lillard’ın sakatlığında takas döneminde kadrosunu önemli ölçüde dağıtmıştı. Görünen o ki yaz döneminde Oregon temsilcisi markette aktif takımlardan biri olacak.

C.J. McCollum, Norman Powell ve Robert Covington gibi önemli oyuncularla yolları ayıran Blazers, Damian Lillard’ın etrafına yeniden rekabetçi bir kadro kurmak istiyor. Bu doğrultuda, The Athletic’te yer alan habere göre, Detroit Pistons’ın deneyimli kanat oyuncusu Jerami Grant’i kadroya katmak istiyorlar.

Grant’in Pistons ile olan sözleşmesi önümüzdeki sezon da sürüyor ve yıllık 21 milyon dolar kazanacak. Deneyimli kanat oyuncusu hakkında takas dönemi sona ermeden takımdan ayrılacağı yönünde haberler çıkmıştı. Grant’in yeniden yapılanma sürecindeki Detroit Pistons ile 2023 yazında kontrat yenilemeye sıcak bakmadığı konuşulanlar arasında.

İlgili haberde, Damian Lillard ve Jerami Grant’in iyi anlaştığı ve Blazers’ta beraber oynama fikrine sıcak baktıkları belirtildi.

Analiz

Portland Trail Blazers yeniden yapılanma yoluna gittikten sonra kanat rotasyonunda çift yönlü oyuncu eksiği yaşıyor. New Orleans Pelicans’tan kadroya kattıkları Josh Hart dışında kanat rotasyonunda takıma katkı verecek parçaları yok. Geçen sezon Anfernee Simons gösterdiği çıkışla C.J. McCollum’dan doğan boşluğu doldurabileceğini kanıtladı. Takımda aynı zamanda Boşnak uzun Jusuf Nurkic’in de kontratı sona eriyor. Jerami Grant çift yönlü oyunuyla hem takıma savunmada direnç katıp hem de hücumda bir opsiyon olabilecek özelliklere sahip. Özellikle son iki sezonda Pistons’da ana skor opsiyonu olarak iyi işler çıkardı. Blazers’da yardımcı rolde savunmaya daha konsantre olacaktır ki bu özelliğini Denver Nuggets döneminde Lakers ile 2020 konferans finallerinde göstermişti.