27 Mayıs 2024

Ertuğrul Erdoğan: “Top Kaybı Yapmadan Pas Yapmayı Becerir Hale Geleceğiz”

ING Basketbol Süper Ligi’nin yedinci haftasında Galatasaray Sinan Erdem Salonu’nda konuk ettiği TOFAŞ’a 79-90 yenildi. Ligde üst üste üçüncü mağlubiyetini alan sarı kırmızlılar bu sonuçla yedi hafta sonunda iki galibiyette kalarak 15. sıraya geriledi.

Galatasaray baş antrenörü Ertuğrul Erdoğan maç sonrası kulübün resmi sitesine açıklamalarda bulundu. Maçın kaybedilmesinde yapılan top kayıpları ve rakibe tanıdıkları ikinci şans sayılarının belirleyici olduğunu belirten Ertuğrul Erdoğan’ın açıklamaları şu şekildeydi:

“Maçın ilk bölümünde yapılan top kayıpları momentumu kaybetmemize ve kolay sayı yememize sebep oldu. Yaptığımız top kayıpları sonucunda rakip potamızda hızlı hücumlardan kolay sayılar buldu. Üstüne verdiğimiz hücum ribauntları eklenince maçı kazanmak imkansız hale geldi. Bu kadar çok top kaybı ve hücum ribaundu verirseniz, ne kadar iyi mücadele ederseniz edin maçı kazanma şansınız çok az. Bugün de bu oldu. En azından bir tanesini, topun dönüşünü, top kaybı yapmadan pas yapmayı becerir hale geleceğiz.”

Galatasaray Spor Kulübü Resmi Sitesi