19 Haziran 2024

Gaziantep GM’i Boray Dai, Gelecek Sezon Planlarına Dair Açıklamalarda Bulundu

Gaziantep Basketbol‘un GM’i Boray Dai, gelecek sezon planlarına dair SportsTV’ye açıklamalarda bulundu.

Bu sezon ülkemizi FIBA Şampiyonlar Ligi’nde temsil eden Gaziantep’in yeni sezonda Avrupa kupalarına katılımı noktasında şunları söyledi:

Avrupa kupalarında açıkçası yer almak istemiyoruz. Maliyet olarak bütçelerde daralmaya gitmek zorundayız. Bir de üstüne Avrupa kupası bizim gibi kulüpler için çok yorucu oluyor. Bir de Gaziantep’ten gitmeyi düşünün. Avrupa’nın herhangi bir şehrine gidip gelmeniz 3 gün sürüyor. Yaşadığınız bir sakatlık 2-3-4 hafta düşüşünüze neden oluyor. Şu andaki fikrimiz önümüzdeki sezon Avrupa’da mücadele etmeyip sadece Türkiye Ligi’ne odaklanmak.

Dai, koç Nenad Markovic’in geleceğine ilişkin ise şu ifadeleri kullandı:

Nenad bizle 2 sene geçirdi. Güzel de işler yaptı. Nenad ile iyi iletişim halindeyiz. Kendisi de burayı seviyor. 2 gün önce şehirden ayrıldı. Bütçeleri oturtamadık henüz. Opsiyonlu bir sözleşmemiz var koçla. Biz onunla çalışmaya devam etmek isteriz. Bununla ilgili oturup konuşacağız. Kendisi de kalmaya sıcak bakıyor. Eğer şartlar elverirse Nenad ile devam etmek istiyoruz. Yabancılarımızdan Sarunas’ın opsiyonlu devam eden bir sözleşmesi var. Türk oyunculardan Can Uğur, Metehan, İsmail Cem, Orhan ve Erol Can’ın bir kısmının opsiyonlu bir kısmının kapalı kontratları var. Bunlarla da önümüzdeki hafta içinde görüşmelere başlayacağız. Yerli rotasyonumuzu bozma düşüncesinde değiliz. Şartlar neyi gerektirecek, onlarla oturup konuşacağız. İyi bir zeminde anlaşırsak bu oyuncuların tamamına yakınını tutmak istiyoruz.