27 Mayıs 2024
Georgios Printezis

Georgios Printezis İle 1 Yıl Daha Anlaşıldı

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde mücadele eden Yunan temsilcisi Olympiakos, tecrübeli oyuncusu Georgios Printezis ile sözleşmesini uzattığını duyurdu.

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle şampiyon ilanı olmadan tescil kararı alınan basketbol liglerinde, yeni sezon hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Türk Hava Yolları Avrupa Ligi ekipleri de bu anlamda gelecek sezonun transfer çalışmaları konusunda sıkı bir şekilde çalışmaya devam ediyorlar.

THY EuroLeague’de mücadele eden Yunan temsilcisi Olympiakos, çoğu spor kulübünün yapmış olduğu gibi ağırlıklı olarak iç transfere yönelmeyi hedefliyor. Kendi oyuncuları ile sözleşme uzatan Yunan ekibi, tecrübeli oyuncusu Georgios Printezis ile de bir yıllık sözleşmeye daha imza attı.

Başarılı sporcu ile anlaşmayı 1 yıl daha uzatmış olduğunun açıklamasını yapan Olympiakos yönetiminin, iç transfere yönelmesinde transfer piyasasının da etkisi büyük oldu.

Konuya ilişkin açıklama ise Olympiakos’un resmi internet sitesi üzerinden yapıldı. Printezis’in sözleşmesinin bir yıl daha uzattığını söyleyen kulübe, taraftarın da desteği geldi.

2 Kez Şampiyonluk Yaşadı

İspanyol takımı Unicaja Malaga ekibinde de forma terleten başarılı sporcu, 2012 ve 2013 yıllarında da Olympiakos ile Avrupa Ligi mücadelelerinde şampiyonluk yaşadı.

Bu sezon Avrupa Ligi’nde 11.9 sayı, 4,3 ribaund ortalamasına sahip olan 35 yaşındaki deneyimli basketbolcunun asist ortalamasının da 1,5 olduğu öğrenildi.

Güncel Yazılar