29 Mayıs 2024
Panathinaikos

Panathinaikos THY Eurolague’den Çekiliyor

Yunanistan temsilcisi Panathinaikos Basketbol Kulübü almış olduğu yeni kararı resmen açıkladı. Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nden çekilme kararı alan ekip, talebe ilişkin de açıklama yaptı.

Yunanistan’ı Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde temsil eden Panathinaikos ekibi, ligden çekilme kararını resmen açıkladı. Konuya ilişkin açıklama kulübün internet sitesi üzerinden yapıldı.

Üst yönetici olan CEO Monas Papadopoulos, Avrupa Ligi yönetimine ilişkin alınan mektubu bildirdi. Panathinaikos’un olarak iki aydır kulüp lisansının feshedilmesine de değindi. THY Avrupa Ligi yönetimi ile bu konuda da irtibat halinde olduklarını ifade etti.

En kısa sürede yetkili organlar tarafından ilgilenilmesi gereken bir durum olduğunun da altını çizen Monas Papadopoulos, salgının yaşanmış olduğu dönemde ligin sponsorlarla yapacağı görüşmeleri de vurguladı. Ve sponsorlarla yapılacak görüşmelere ciddi zarar verme hususunu da anlayışla karşıladıklarının altını çizdi. Bu sebeple de şu ana kadar bu sürece saygı duyarak resmi bir bildirimde bulunmadıklarını ve veya baskı yapmaya da çalışmadıklarını ekledi.

Ligde Durmanın Kulübe Faydası Yok

Geri kalan süreç içerisinde lig yönetiminden çekilme talebinin de cevaplanmadığı bilgisini vererek, kulübün ligdeki varlığının kendileri için hiçbir fayda sağlamadığını ifade etti. Panathinaikos’un Avrupa Ligi’ndeki lisansını ve hisselerini devretme niyetini de ekleyerek, yetkili organlara seslendi. Bu konuya ilişkin gereken adımların atılması için de toplanma talep ettiklerini söyledi.

Güncel Yazılar