29 Mayıs 2024
Pau Gasol

Pau Gasol Basketbola Devam Etmek İstiyor

İspanyol basketbolcu Pau Gasol, 39 yaşında olmasına rağmen mesleğini devam ettirmeye kararlı görünüyor. Los Angeles Lakers ya da Barcelona forması ile 1 sezon daha basketbol oynamak istediğini ifade eden sporcu, olimpiyatlara da son kez katılabilmek istiyor.

Pivot mevki sporcusu Pau Gasol, Los Angeles ya da Barcelona formasıyla 1 sezon daha basketbol oynamak istediğini bildirdi. İspanyol basınına açıklama yapan yıldız sporcu, gelecek sezonda düzenlenecek olan olimpiyatlara da son kez katılabilmek istediğini ifade etti.

39 yaşındaki tecrübeli basketbolcu, Los Angeles ya da Barcelona forması giymenin ise harika olacağının altını çizdi. Öte yandan geleceğine ilişkin kararın ise Eylül ya da Ekim ayında alınacağı bilgisini paylaştı.

Sakatlığına İlişkin Konuştu

1 yıldan fazla bir süredir parkelerden uzak kalan tecrübeli basketbolcu, yaşamış olduğu sakatlıkla ilgili de açıklama yaptı. Şu anda kendini iyi hissettiğini ve iyileşmek için de daha çok zamanı olduğunu da ifade etti. Profesyonel basketbol oynamak için ise tekrar sağlam olup olmadığını koşmaya ve zıplamaya başladığında göreceğine dikkat çekti.

Profesyonel kariyerine ise Barcelona forması ile başlayan Pau Gasol, iki kez şampiyonluk sevincini de NBA’de yakalamıştı. 6 kez All-Star seçilen sporcu, milli takım ile de 2’si gümüş 1’i altın 3 defa olimpiyat madalyası aldı.

Güncel Yazılar