12 Ağustos 2022

Darius Garland, Collin Sexton’ın Takımdaki Geleceği Hakkında Konuştu

NBA’de 2021-22 sezonunun en büyük sürprizlerinden biri kuşkusuz Cleveland Cavaliers’in çıkışıydı. 2018 sezonunda LeBron James’in takımdan ayrılmasının ardından ilk kez normal sezonu %50 galibiyet marjının üstünde noktalayarak Darius Garland, Evan Mobley ve Jarrett Allen’dan oluşan genç çekirdekleriyle play-in oynadılar.

Üstelik bunu başarırken, normal sezonda takımın en skorer ismi Collin Sexton’dan sadece 11 maçta faydalanabildiler. Yaz döneminde Cavaliers’in takımın geleceği için önemli kararlar vermesi gerekiyor. Menüsküs yırtığı sebebiyle 2021-22 sezonunun neredeyse tamamını kaçıran Collin Sexton’ın bu yaz sözleşmesi sona erecek. Tıpkı takas döneminde takıma Indiana Pacers’tan katılan Caris LeVert gibi…

Takımın all-star gardı Darius Garland, GQ dergisine verdiği demeçte, Collin Sexton’ın takımdaki geleceği hakkında açıklamalarda bulundu:

https://twitter.com/CavsNationCP/status/1524132490843389952?s=20&t=wWeeWE964LtXxo_wG3RLyg

“Umarım Collin buralarda kalır. Onunla oynamayı gerçekten seviyorum. Saha dışında çok havalı ve birçok benzerliğimiz var: ikimiz de ayakkabıları ve kıyafetleri seviyoruz ve basketbol oyununu seviyoruz. Lige ilk adım attığımda ağabeyim gibiydi. Yani, umarım, Collin buralarda kalır. Umarım birbirimizle oynamak ve bazı playoff maçları yapmak için daha fazla şansımız olur.”

Cavs Nation

Darius Garland bu sezon 68 maçta süre alırken, yayın gerisinden %38 isabetle 21.7 sayı, 3.3 ribaunt ve 8.6 asist ortalamaları yakalayarak kariyerinin en verimli sezonunu geçirdi. Bu sezon gösterdiği çıkışla kariyerinde ilk kez all-star seçilen yıldız gard ile Collin Sexton’ın uyumu geride bıraktığımız üç sezonda beklentilerin altında kalmıştı.