26 Mayıs 2024
NBA

NBA’in Başlamasının Önündeki En Önemli Engel Belli Oldu

NBA cephesinde ligin başlayabilmesi için gerekli olan en önemli faktör belli oldu.

ABD basınında çıkan iddialara göre NBA komisyoneri Adam Silver, yönetim kurulu ile yaptığı görüşmede 2019-20 sezonunun akibetini en geç gelecek ay belirleyeceklerini, ligin devam yahut iptal kararına varmak istediklerini belirtti.

The Athletic’in haberine göre bu toplantıda sezonun oynanmadan, şampiyon ilan edilmeden tamamlanmasının ekonomiye potansiyel etkileri ve elbette güvenlik önceliği hakkında görüşmeler yapıldı.

Ayrıca haberde ligin devam edebilmesi konusundaki en büyük engelin de “test sayısı” olduğu belirtildi. Yönetime yakın kaynaklardan biri “ihtiyacı olanlardan bu testleri alamayız” diye ifadede bulundu.

NBA yönetimi 2019-20 sezonunu Orlando ya da Las Vegas gibi lokasyonlarda devam ettirme senaryoları üzerinde çalışmaya devam ederken oyuncular da yeniden basketbola dönmeyi ümit ediyorlar. Ancak ABD’de halen ağır şekilde devam eden salgın nedeniyle ciddi bir belirsizlik mevcut.

Askıya alına NBA sezonunda Doğu Konferansı’nın lideri 53 galibiyet, 12 mağlubiyetle Milwaukee Bucks ve Batı Konferansı’nın lideri ise 49 galibiyet, 14 mağlubiyetle Los Angeles Lakers’dı.