20 Haziran 2024
İzmit Belediyespor

İzmit Belediyespor Ekibi Avrupa Heyecanına Hazırlanıyor

Koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye’de basketbol liglerinin tescil edildiği bilgisi Türkiye Basketbol Federasyon Başkanı tarafından açıklanmıştı. Hidayet Türkoğlu, ikinci sezonunun iptal edildiğini ve şampiyonun da belirlenmeyeceğini açıkladı.

Beyaz sezon tabiriyle de bilinen bu kararın ardından ise kulüplerin durumuna ilişkin belirsizlik yaşanmaya başladı. Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ni 5’inci basamakta tamamlayan İzmit Belediyespor ekibi de, FIBA’dan gelecek olan onayı bekliyor.

Onay alınmasının ardından ise gelecek sezonda İzmit Belediyespor ekibi, Avrupa kupalarında mücadele etmiş olacak.

Dünyada spor faaliyetlerinin durmasına neden olan koronavirüs salgını, Türkiye’de basketbol faaliyetlerini durdurdu. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu tarafından yapılan açıklamaya göre maçlar ise iptal edildi.

Şampiyonun belirlenmeyeceği basketbol liglerinde ise takımların gelecek sezon mücadelelerine ilişkin de durumlar netleşmek adına onay bekliyor.

FIBA’dan Onay Bekleniyor

Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde 5’inci basamakta bulunan İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımı da, FIBA’dan gelecek olan onayı bekliyor. Alınan onayın sonrasında ise ekibin Avrupa Kupaları’nda yarışacağı öğrenildi. Konuya ilişkin açıklama yapan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve Kulüp Başkanı Uğur Koştur da ilk senesinde bir başarıya imza atmış olacak.

Hem İzmit’e hem de Kocaeli’ne Avrupa heyecanı yaşatmaya hazırlanan takım, gelecek sezonda Avrupa Kupası mücadelesine katılmış olacak. Ayrıca Avrupa Ligi için de eleme maçında mücadeleye imza atmış olacak.

Güncel Yazılar