Chicago Bulls’da Coby White Hazırlık Kampını Kaçıracak!

Posted by

Chicago Bulls’un, gardı Coby White sol omuzundan yaşadığı sakatlığın ardından geçirdiği ameliyattan sonra sezon hazırlık kampının sonuna kadar parkelerden uzak kalacak.

ESPN‘in haberine göre, White’ın yaşadığı sakatlığın, “takımdan uzakta basketbol aktivitelerine katıldığı” sırada meydana geldiği belirtildi. Perşembe günü Chicago’daki Rush Üniversitesi Tıp Merkezi’nde gerçekleştirilen ameliyattan sonra ekip, White’ın durumunun dört ay içinde yeniden değerlendirileceğini söyledi. Bu, 2021-22 normal sezonunun Ekim ortasından hemen önce bir güncellemenin geleceği anlamına geliyor. NBA, COVID-19 salgını nedeniyle son iki sezonu sıkıştırılmış fikstürle organize etmesinin ardından önümüzdeki sezon tipik takvimine dönecek.

21 yaşındaki Coby White, inişli çıkışlı bir ikinci sezonun ardından, 69 maçın 54’ünde ilk beş başladı.  15.1 sayı, 4.1 ribaund ve 4.8 asist ortalamaları ile sahadan %41.8 ve 3 sayı aralığından %35.9 şut ortalamaları tutturdu.

“White İnişli Çıkışlı Bir Yıl Geçirdi”

Chicago Bulls koçu Billy Donovan geçen ay Chicago’da gazetecilere verdiği demeçte White’ın performansına ilişkin olarak şu yorumda bulundu:

“Bu yıl onun için inişli çıkışlı geçti. Ama onun hakkında her zaman şunu söyledim, harika bir kararlılığı var. Gereken esnekliğe sahip ve harika bir yeteneği var. Takas bittikten sonra, bence bir şekilde formunu buldu ve gerçekten iyi basketbol oynadı.”

ESPN

Chicago Bulls bu sezon da play-offları kaçırdı. Chicago’nun All-Star pivot Nikola Vucevic için yapılan anlaşmanın bir parçası olarak Mart ayında Orlando Magic’e takas ettiği draft seçimini koruyup koruyamayacağını görmek için bekleyecek. Şu anda lotteryde sekizinci sırada yer alan Chicago, 22 Haziran’da yapılacak olan lotarya seçiminde ilk dört sıraya girerse seçimini koruyacak. Chicago, geçen yılki draftta dördüncü sıradaydı.