12 Ağustos 2022

Amare Stoudamire: “Philadelphia 76ers James Harden’a Maksimum Kontrat Vermemeli”

Philadelphia 76ers, geçtiğimiz şubat ayında bu sezonki en büyük takası yaparak Ben Simmons, Seth Curry ve Andre Drummond karşılığında James Harden ve Paul Millsap’ı kadrosuna kattı. Ancak James Harden’ın sezon sonunda sözleşmesi bitecek. Yaz dönemi yaklaşırken 76ers’ın kariyerinde 10 kez All-Star seçilen Harden için neleri gözden çıkaracağı merak konusu.

Konuyla ilgili olarak ESPN’e konuşan eski NBA oyuncusu ve Brooklyn Nets’in oyuncu gelişiminden sorumlu asistanı Amare Stoudamire, Philly’nin Harden için maksimum kontrat vermemesi gerektiğini savundu.

“76ers’ın yerinde olsam, ona maksimum bir anlaşma yapmayı taahhüt etmem. Maalesef Harden’da lig tarihindeki en iyi 75 oyuncuda gördüğüm özveriyi göremiyorum. Bu düzeyde olabilmek için, belli bir kararlılık düzeyine sahip olabilmeniz ve olabileceğiniz en iyi oyuncu olmaya odaklanabilmeniz ve ayrıca takım arkadaşlarınızın size en çok ihtiyaç duydukları anda onların yanında olabilmeniz gerekiyor… Bunu maksimum kontrat kazanan bir oyuncu olarak yapamıyor ve durumun üstesinden gelebileceğine dair ışık vermiyor. Bu yüzden kulübün sahibi olsam ona maksimum kontrat vermezdim.”

AHN Fire Digital

Stoudamire, yıldız guardın Brooklyn Nets‘teki tüm kariyeri boyunca Harden ile birlikte çalıştı. Harden’ın çalışma etiğini, sahadaki performansını ve neye öncelik verdiğini ilk elden görme fırsatı yakaladı.