12 Ağustos 2022

Olimpia Milano, Delaney’nin Sezonu Kapattığını Açıkladı!

Olimpia Milano yeni bir sakatlık haberiyle sarsıldı.

Euroleague play-off serisinde temsilcimiz Anadolu Efes’e elenen İtalya Lega Basket Serie A ekiplerinden Milano’da oyun kurucu Malcolm Delaney, bu serinin ikinci maçında sakatlanmış ve maça devam edememiş ki serinin geri kalanında da forma giyememişti.

Kulüpten yapılan resmi açıklamaya göre ABD’li yıldızın tedavi süreci henüz netleşmedi ve tamamladı. Zaten açıklamanın devamında da yıldız oyuncunun sezonun geri kalanında forma giyemeyeceği belirtildi.

Delaney ise konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

Öncelikle benim için sakatlıklar ve mental sorunlar nedeniyle zorlu geçen iki yıl boyunca sürekli yanımda olan ve bana yardım edebilmek için ellerinden gelen her şeyi yapan teknik ekibimize ve takım arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Bu sezon takımca elimizde olmayan nedenlerle büyük sıkıntılar yaşadık. Burada geçirdiğim iki yılda zaman zaman şans yüzümüze gülmese de saha içinde ve saha dışında takımımı hep çok sevdim. Henüz işimizin bitmemiş olmasına rağmen kardeşlerimle parkede savaşamayacağım için üzgünüm. Bize destek olan taraftarlarımıza teşekkür ederim.