11 Ağustos 2022

Chicago Bulls’un Yıldızı Zach LaVine Dizinden Ameliyat Oluyor

Bu sezon kurduğu yeni kadroyla 2017 sezonundan sonra ilk kez NBA play-offlarında boy gösteren Chicago Bulls’un yaz döneminde serbest kalacak yıldızı Zach LaVine dizinden ameliyat olmaya karar verdi.

The Athletic’ten Shams Charania’nın raporuna göre, LaVine, özellikle sezonun ikinci yarısında oyununu da etkileyen diz sakatlığından ötürü önümüzdeki hafta ameliyat olacak. Son iki sezon gösterdiği gelişimle beraber iki kez All-Star seçilen Zach LaVine yaz döneminde sınırlı serbest oyuncu olacak.

LaVine, dizinde yaşadığı sorunlara rağmen bu sezon 67 maçta forma giydi. Yayın gerisinden %40 isabetle 24.4 sayı, 4.6 ribaunt ve 4.6 asist ortalamaları yakaladı. Yıldız oyuncu, Chicago Bulls’un 4 sezon aradan sonra boy gösterdiği play-offlarda kovid-19 protokolleri sebebiyle Milwaukee Bucks serisinin son maçında oynamamıştı.

Chicago Bulls, sezonun ilk yarısında tamamen baskındı, ancak yeni yıl geldiğinde işler büyük ölçüde değişti ve play-off’lardan önceki son 22 maçın 15’ini sakatlıkların da etkisiyle kaybettiler. Zach  LaVine’ın sakat sakat oynaması takımın performansını olumsuz etkiledi.

DeMar DeRozan liderliğinde doğu konferansını altıncı sırada tamamlayan Chicago Bulls yaz döneminde Zach LaVine’i kadrosunda tutmak için yoğun mesai harcayacak.