29 Mayıs 2024
FIBA

FIBA’nın İlk Basket Uygulaması Çok Konuşulacak

Uluslararası Basketbol Federasyonu koronavirüs salgını sebebiyle basketbolu özleyenler için farklı bir etkinliğe imza atmaya karar verdi.

Koronavirüs salgını beraberinde spor dünyasında da son derece olumsuz durumların yaşanmasına neden oldu. Bu zorlu süreç, özellikle de basketbol dünyasını büyük bir anlamda sarstı. Basketbola hasret kalanlar için ise Uluslararası Basketbol Federasyonu harekete geçti.

Mart ayının ortasından itibaren salgın nedeniyle canlı spor faaliyetlerini izleyemeyen basketbolseverler içindijital bir kampanya başlatıldı.

FIBA tarafından başlatılan bu kampanya ile basketbolun oynanacağı günü bekleyen kişilere olumlu mesajlar gönderilecek. First Basket isimli bu kampanya, salonlara geri dönüşe de hazırlanmak adına tercih edilmiş olacak.

İlk Basket Nasıl Olacak

Tüm zorlu sürece rağmen basketbolun mutlaka bir gün oynanacağına dair düşünceye sahip olanlar adına düzenlenen dijital kampanya içerisinde çok şeyi de barındıracak.

First Basket adlı dijital uygulamada, basketbol, 3×3 basketbol yıldızları, taraftarlar, antrenörler ve basketbolda yer alan kim varsa onlar yer alacak. Çeşitli video, fotoğraf ve mini röportajlarda basketbola geri dönüşe ilişkin sorular sorulacak.

Herkesin merakla beklediği ve yöneltilecek olan soru ise ilk basketin nasıl olacağı sorusu olacak. FIBA tarafından hazırlanan dijital uygulama ile, moral depolamak da amaç ediniyor.

Güncel Yazılar