20 Nisan 2024

Zenit, Shved ile İlgileniyor!

2019-20 sezonunda wild card (özel davetiye) ile Turkish Airlines Euroleague‘de ilk kez boy gösteren Zenit, yeni sezon için de bu hakkı elde etmek istiyor ve bu yolda iddialı bir kadro kurma çabasında.

İddialara göre Rus ekibinin gündemindeki isim ise Khimki ile henüz kontrat yenilememiş olan Alexey Shved.

Pandemi nedeniyle Khimki, tüm kontrat görüşmelerini durdurmuştu ve bu nedenle Shved ile henüz masaya oturmadılar. Menajeri ise Rus yıldızın önceliğinin 2017 yılından bu yana formasını terlettiği Khimki olduğunu dile getirmişti, dolayısıyla bu transfer kısa sürede sonuçlanabilecek durumda değil.

Ayrıca Shved yıllık 4 milyon dolar tutarındaki kazancı ile Avrupa’nın en pahalı ikinci oyuncusu. Dolayısıyla Khimki’nin rakamı düşürmesi gündemde olsa da diğer takımların en azından yıllık 3 milyon doları gözden çıkarmaları gerekecek Rus yıldızı kadroya katabilmeleri için.

Bu sezon askıya alınana kadar Euroleague sahnesinde 21.4 sayı, 6.2 ribaund, 2.7 asist ve VTB Ligi‘nde ise 22.4 sayı ortalamaları ile mücadele eden Shved, Aralık ayının ilk günlerinde ise Zenit potasına tam 30 sayı bırakmıştı.

Önümüzdeki sezon için iddialı bir kadro kurmak isteyen Zenit’in listesindeki bir diğer önemli yıldız da Panathinaikos ile ayrılması gündemde olan Nick Calathes.