27 Mayıs 2024
Ömer Onan

Ömer Onan Lig Kararına İlişkin Açıklama Yaptı

Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan, basketbol liglerine ilişkin alınan karara dair önemli açıklamalarda bulundu. Kararın, ise kulüpler ve oyuncularla konuşularak alındığını belirtti.

Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan, Türkiye’de basketbol liglerinin tescil edilmesi kararına ilişkin konuştu. ING Basketbol Erkekler Süper Ligi için alınan ‘Beyaz sezon’ kararının kulüpler ve oyuncular ile konuşularak alındığını ifade etti.

Koronavirüs pandemisinin başladığı günden bu yana her şeyin değiştiğini söyleyen Ömer Onan, erteleme kararından bu yana çok düşündüklerini belirtti. Nasıl başlanacağını, başlatılamadığında neden başlatılamayacağını da düşündüklerini ifade etti. Bu dönemde ayrıca kulüplerle de konuştuklarını vurgulayan yönetici, Avrupa’daki en yüksek yayın geliri ihalesini yapan federasyon olduklarını da ekledi. Yine de futbolun yanın komik kaldığını belirtti. Fakat basketbol branşının bir salon sporu olduğunu da söyleyen Onan, bulaşma ihtimalinin de bu sebeple daha yüksek olduğunu vurguladı. Ayrıca temasın çok olduğunu da özellikle belirten yönetici, ortak bir paydayla bu kararı aldıklarını belirtti.

Müdahale Etmek İstemedik

FIBA’nın Eylül ayına kadar maç oynatmama kararı aldığını ve yalnızca Süper Lig değil bu süreçte tüm ligleri de düşündüklerinin altını çizerek sorumluluk aldıklarını söyledi. Ayrıca hiçbir oyuncunun veya antrenörün de oynamadan şampiyonluk istemediğini özellikle ekledi. Ve kendilerinin de oynanmamış bir sezona müdahale etmek istemediklerini vurguladı.

Güncel Yazılar