27 Mayıs 2024
Ömer Onan

TBF yöneticisi Ömer Onan’dan önemli açıklamalar

Corona virüs salgının spor dünyasına olan olumsuz etkisi her geçen gün artarak devam ediyor. Futbol ve basketbol gibi önemli spor dallarını oldukça olumsuz yönde etkileyen virüs, birçok lige ara verilmesine neden olmuştur. Basketbol liglerine de ara verilmesinden sonra ligin geleceği hakkında çeşitli planlamalar yapılmaya başlanmıştır.

Corona virüs sonrası basketbol ligleri hakkında çeşitli yorumlar ve bilgilendirmeler yapan TBF yöneticisi Ömer Onan, salgın konusunda açıklamalarda bulundu. Salgın sonrası yaşanacak olan ekonomik krizin takımları oldukça olumsuz yönde etkileyeceğini söyledi.

Skorer’e çeşitli açıklamalar yapan eski basketbolcu ve Basketbol Federasyo’nun önemli yöneticilerinden olan Ömer Onan, oldukça önemli sözler söyledi. Liglerin geleceği için alınacak karar için acele etmediklerini söyleyen Ömer Onan, Bilim Kurulu ve bakanlık tarafından gelecek önerilere göre hareket edileceğini söyledi.

Takımların geleceği için oyunculardan fedakarlık bekliyoruz

Virüs salgını sonrası takımların toparlanmasının zor olacağını belirten Ömer Onan, etkilerin en az düzeyde yaşanması için oyuncuların fedakarlık yapmasının gerektiğini söyledi. Sürecin etkilerinin bir süre boyunca devam edeceğini ve oyuncuların gelecek planları yaparken daha dikkatli olması gerektiğini belirtti.

Sözlerine basketbol ligleri için karar almanın zor olduğunu belirterek devam eden Onan, “UEFA, futbol ligleri için rahat bir şekilde karar alabiliyor ama basketbol için birçok ligin ve organizasyonunun karar alınmasının beklenilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Milli takım hakkında da açıklamalar yapan yönetici, Olimpiyat elemeleri için liglerin erken bitirilmesi gerektiğini söyledi.