20 Nisan 2024
NBA

NBA, Takımların Antrenman Tesislerini Açmalarına İzin Verecek

11 Mart tarihinde Rudy Gobert’in coronavirüs testinin pozitif çıkması ile sezonu askıya alan NBA yönetimi normalleşme yolunda adımlar atmaya başladı.

ESPN’in haberine göre yönetim, 1 Mayıs itibariyle sokağa çıkma yasaklarının sınırlı ve hafif uygulandığı eyaletlerde bulunan takımların antrenman tesislerinin kullanılmasına izin verecek. Ancak haberin detaylarında tesislerin sadece oyuncuların gönüllü olarak yapacağı bireysel antrenmanlar için kullanılabileceği, toplu çalışmaların halen yasak olduğu da belirtildi.

Diğer taraftan NBA yönetimi halen sokağa çıkma yasaklarının sert olarak uygulandığı eyaletlerde bulunan takım ve oyuncular için farklı çözümler arıyor.

Eğer NBA sezonu askıya alınmamış olsaydı şuanda play-off ateşinin tam ortasında olacaktık. Sezonun ne zaman ve ne şekilde geri döneceği halen net olmasa da bu gelişmenin elbette geri dönüş adına olumlu sinyaller verdiği bir gerçek.

Temmuz’da yapılması planlanan NBA Draft’ının da hangi tarihe erteleneceği henüz netleşmedi, takımlar ve oyuncular draft öncesiz hazırlık çalışmalarına başlayamadılar. NFL ve WNBA draftlarını online olarak yaparak bir ilke imza atmışlardı.