19 Haziran 2024

Olympiakos Brezilyalı Guardı Gündemine Aldı

Guard rotasyonuna takviye yapmak isteyen Olympiakos‘un listesinde yer alan bir isim daha ortaya çıktı.

Koç Bartzokas liderliğinde yeni sezonda Turkish Airlines Euroleague sahnesinde tekrar eski günlerine dönmek isteyen Yunan ekibi guard rotasyonunu güçlendirmek için eski oyuncusu Nigel Williams-Goss ve Naz Mitrou-Long’u da ilgileniyor.

Listeye yeni ekledikleri isim ise bir diğer NBA patentli oyuncu, Brezilyalı oyun kurucu Raul Neto.

Philadelphia 76ers‘da Furkan Korkmaz’ın takım arkadaşlarından olan Neto, bu yaz serbest kalacak ve 76ers’ın onunla yola devam etmeyeceği biliniyor. NBA’de istediği süreleri ve kontratları almakta zorlanan Brezilyalı guardın da Avrupa’ya dönmeye sıcak baktığı haberleri var.

1.85 metre boyunda olan 27 yaşındaki Neto, bu sezon askıya alınana kadar 76ers forması ile 48 NBA maçında ortalama 11.7 dakika süre alırken 4.4 sayı, %39.4 3sayı, 1.1 ribaund, 1.6 asist istatistikleri ile mücadele etmişti. Brezilyalı guard süratli bir oyuncu değil ve güçlü bir fiziği de yok. Bu nedenle NBA’de sadece oyun zekası, saha görüşü ve yüksek yüzdeli şutları ile ayakta kalmaya çalıştı. Euroleague sahnesinde ise bu zekası ve akıllı penetreleri ile artı ikili oyunlardaki organizasyon becerisi ile uyum sorunu yaşamayacağını, Olympiakos’a özellikle yarı saha basketbolunda değer katabileceğini düşünüyorum.