20 Haziran 2024
Spencer Dinwidde

Spencer Dinwidde’nin Yeni Takımını Hayranları Belirleyecek

Amerikan Basketbol Ligi NBA’de Brooklyn Nets ekibinde forma terleten Spencer Dinwiddie sonraki takımı için taraftarına başvurmaya karar verdi. 27 yaşındaki başarılı basketbolcu 24,6 milyon dolara denk olacak Bitcoin toplanması durumunda kariyerine hangi kulüpte devam edeceğini ifade etti.

Amerikan Basketbol Ligi NBA’de Brooklyn Nets ekibinde forma giyen Spencer Dinwidde çok alışık olunmayan bir olaya imza attı. 28 yaşındaki yıldız basketbolcu bir sonraki takımının hangisi olacağına ilişkin taraftara başvurmaya karar verdi.

Görev alacağı sonraki takımı seçmek adına taraftara başvuran başarılı oyuncu, bunun için ise 24,6 milyon dolara denk gelen bağış talebinde bulundu. Hayranlarına seslenen 27 yaşındaki basketbolcu, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden talepte bulundu.

Detroit Pistons İlk Sırada

GoFundMe isimli bağış toplama sitesine 1 ay içerisinde 24,6 milyon dolara denk gelecek kadar Bitcoin toplanması durumunda, kariyerine de istenilen kulüpte devam edeceğini belirtti.

Ankete ise 10 bine yakın hayranının katılmasının yanı sıra, forma giyebileceği aday ekipler arasında ise Detroit Pistons %42,1 oyla ilk sıraya yerleşti.

Bağış toplama sitesine ise henüz 65 kişi katılım gösterdi ve toplamda 690 dolarlık bir birikim gerçekleşti. Son 4 yıldır Brooklyn Nets ekibinde forma giyen basketbolcunun sözleşmesi ise 2021 yılında bitecek.

Güncel Yazılar