20 Haziran 2024

RESMİ: Afyon’dan Tel Aviv’e Transfer Oldu

Bu sezon ING Basketbol Süper Ligi‘ne renk katan ekiplerden Meksa Yatırım Afyon Belediyespor‘un önemli isimlerinden birisi İsrail Winner Ligi’ne transfer oldu.

BSL’de sezonun tamamen iptal edilmesinin ardından bir çok takım yabancı oyuncuları ile yollarını ayırmışlardı. Avrupa’da geri dönüş hazırlıklarını en somut şekilde sürdüren liglerden biri olan İsrail Winner Ligi ekiplerinden Hapoel Tel Aviv de Afyon’un Nijeryalı uzunu Talib Zanna‘yı sezon sonuna kadar kısa süreli bir kontratla kadrosuna kattı.

29 yaşında olan 2.06 metre boyundaki tecrübeli uzun bu sezon iptal olana kadar BSL sahnesinde 23 maçta ortalama 29.7 dakika süre alırken 13.6 sayı, 9.1 ribaund, 1.7 asist, 1.3 top çalma ile koç Sevim’in pota altında en güvendiği isim olmuştu.

Geçtiğimiz sezona Fuenlabrada başlayan NBA patentli uzun, Ocak ayında İsrail Winner Ligi ekiplerinden Ironi Nes-Ziona’ya transfer olmuş, orada da benzer istatistikler sergilemişti. Özetle İsrail’i tanıyan ve bilen bir oyuncu. Bu nedenle devam edecek ligde takımına hızlıca adapte olup katkı verecektir ki bu sezonu çok iyi geçirmiş v moralli olduğunu da düşündüğümüzde artıları daha fazla olacaktır. Enerjisi, fiziksel oyundan kaçmaması ve ribaundlardaki etkinliği ile Tel Aviv’in ikinci takımının önemli silahlarından biri olacağını düşünüyorum sezonun geri kalanında.

https://www.youtube.com/watch?v=58GFlQ2RsrI