16 Nisan 2024
Galatasaray Doğa Sigorta TOFAŞ

Galatasaray Doğa Sigorta Bir Galibiyet Daha Aldı

ING Basketbol Süper Ligi’nde 21’inci hafta müsabakasında TOFAŞ ve Galatasaray Doğa Sigorta ekipleri karşı karşıya geldi. Müsabaka, 80-75 skorla sarı kırmızılıların üstünlüğünde sona erdi.

 

ING Basketbol Süper Ligi’nin 21’inci hafta heyecanı TOFAŞ ve Galatasaray Doğa Sigorta ekipleri arasında yaşandı. Kritik mücadelenin skoru ise 80-75 ile sarı kırmızılıların üstünlüğünde tamamlandı.

 

Ezeli rakibi Fenerbahçe Beko ekibini 9 senenin ardından mağlubiyete uğratan aslanlar, Bursa ekibine de aynı yenilgiyi yaşatarak, şampiyonluk yolunda önemli bir zaferin sahibi oldu. İlk 4 yolunda önemli bir üstünlük elde eden cimbom ekibi, özellikle son çeyrekteki üstün performansı ile nefesleri kesmeyi de başardı.

 

Galatasaray Doğa Sigorta ekibi, bu müsabaka ile ligdeki 15’inci galibiyetini elde ederken, TOFAŞ ise, 7’inci kez yenilgi yaşayan taraf oldu.

 

Fark 2 Sayıya İnmişti

 

İlk periyodun 20-20 sayı eşitliği ile sona erdiği oyunda, ikinci periyot sarı kırmızılıların 38-35 skor üstünlüğü ile tamamlandı. Kıran kırana geçen oyunun üçüncü periyodu ise yine aslanların 54-53 skor üstünlüğü ile tamamlanırken, son periyotta farkı açan sarı kırmızılı ekip, her ne kadar mavi yeşilli rakibi sayı farkını son anlarda 2’ye kadar indirmiş olsa da, oyundan 80-75 skorla galip ayrılan taraf oldu.