12 Ağustos 2022

Luka Doncic: “Bizim İçin Zor Olacak”

NBA play-off ilk turunda Utah Jazz’ı eleyerek konferans yarı finallerinde Phoenix Suns’ın rakibi olan Dallas Mavericks’in yıldızı Luka Doncic, seri öncesi kulübün resmi sitesine açıklamalarda bulundu.

NBA’de dördüncü sezonunda üçüncü kez play-offlarda boy gösteren Doncic, seri öncesi rakibe olan saygısını şöyle dile getirdi:

“Bizim için oldukça zorlu bir eşleşme olacak. Onlar normal sezonu en iyi dereceyle bitirdiler ve geçen sezon da NBA finallerinde oynadılar. Bu yüzden işimiz zor. Onları yenmek için oyun planımıza bağlı kalıp en iyi performansımızı sergilemeliyiz.”

23 yaşındaki Doncic, NBA kariyerinde dördüncü yılında üçüncü kez boy gösterdiği play-offlarda ilk kez seri kazandı. Utah Jazz serisinin başında yaşadığı sakatlık yüzünden üç maç kaçıran Sloven yıldızı Phoenix Suns karşısında zorlu bir eşleşme bekliyor. Yılın en iyi savunmacısı ödülünde ikinci sırada yer alan Mikal Bridges’ın savunmasına karşın genç yıldızın nasıl bir oyun oynayacağı seri genelinde belirleyici faktörlerin başında gelecek. Eşleşme hakkında konuşan Doncic, şunları dile getirdi:

“Mikal Bridges’in beni savunmakla görevlendirileceğini biliyorum. O ve Marcus Smart gard savunmasında ligin en iyi iki oyuncusu. Ona karşı işim zor olacak. Savunması gerçekten inanılmaz ve aynı zamanda son dönemde hücumunu da inanılmaz geliştirdi.”

Dallas Mavericks cephesinde bu gece yarısı oynanacak karşılaşma öncesi sakatlığı bulunan Tim Hardaway Jr dışında eksik bulunmuyor. Phoenix Suns’ta ise diz yan bağlarını geçen sezon koparan Dario Saric bu geceki müsabakada takımın yegane eksiği olacak.