30 Mart 2023

James Wiseman Parladı; Warriors Wizards Engelini Rahat Aştı

NBA sezon öncesi hazırlık maçında Golden State Warriors ile Washington Wizards Tokyo Saitama Super Arena’da karşı karşıya geldi. Golden State Warriors, sakatlıktan dönen genç yıldız adayı James Wiseman’ın 20 sayı ve 9 ribauntla yıldızlaştığı maçta rakibini 96-87 mağlup etti.

İki ekip de maç genelinde şut ritmini yakalamakta zorlandı. Golden State Warriors ilk yarıda çok fazla basit hata yapmasına karşın hücumda organize olamayan rakibi karşısında soyunma odasına 41-37 önde giden taraftı.

İkinci devrenin büyük bölümünde takımlar as oyuncularını dinlendirmeyi tercih etti. Golden State Warriors, sezon öncesi hazırlık maçında rakibi karşısında Wiseman’ın etkili oyunuyla kazanmayı bildi.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN BKNZ:

Golden State Warriors’da menüsküs sakatlığı yüzünden geçen sezonun tamamını kaçıran James Wiseman 20 sayı, 9 ribaunt ve 1 blokla maçın en etkili ismi oldu. Yeni transfer Donte DiVincenzo kenardan gelerek galibiyete 9 sayı ve 7 ribauntluk katkı verirken, çaylak Patrick Baldwin Jr 7 sayı üretti.

Washington Wizards ilk hazırlık maçın özellikle hücumda oldukça dağınık bir görüntü çizerken, Rui Hachimura 13 sayı ve 9 ribauntla takımın en skorer ismiydi. Yeni transfer Monte Morris 9 sayı ve 5 asist üretirken, Kristaps Porzingis 7 sayı, 4 ribaunt, 4 asist ve 4 top çalmayla oynadı.

İki ekip Pazar sabahı TSİ 07:00’da Tokyo’da bir kez daha karşı karşıya gelecek.