18 Temmuz 2024
Ufuk Sarıca

Pınar Karşıyaka Ekibi Gaziantep Basketbol Ekibini Devirdi

ING Basketbol Süper Ligi’nde karşı karşıya gelen Pınar Karşıyaka ve Gaziantep Basketbol ekiplerinin kazananı Karşıyaka ekibi oldu. Gaziantep ekibini 82-72 skola mağlup eden ekibin baş antrenörü Ufuk Sarıca da, maçın ardından değerlendirme yaptı.

ING Basketbol Süper Ligi’nde Pınar Karşıyaka ve Gaziantep Basketbol ekiplerinin nefes kesen mücadelesi 82-72 skorla sona erdi. Parkeden galibiyetle dönen Karşıyaka ekibinin baş antrenörü Ufuk Sarıca da, maç sonrası değerlendirmede bulundu. Üst sıralarda kalmak istediklerini söyleyen Sarıca, milli maçların ardından oyun sürecinin tekrar başlamasının zor olduğuna da değindi.

Milli maçlar sebebiyle, Semih Erden, Metecan Birsen, Amath M’Baye’nin Fransa’da, Jordan Morgan’ın ise Slovenya milli takımında yer aldığını belirten Sarıca, bu dönemin ardından tekrar başlangıçların zor olduğunu belirtti. Sadece bir kez antrenman yapabildiklerini de ekleyen baş antrenör, Gaziantep Basketbol ekibi karşısında çok diri olduklarını ve eski alışkanlıkları ortaya koyduklarını da söyledi.

“Milli aranın ardından kazandığımız için mutluyuz”

Sezon başından beri iyi bir savunma yapan tempolu takımı tekrar sahaya yansıttıklarını da belirten Sarıca, “Maçı uzun süre önde götürdük, son 5 dakika bence daha dikkatli oynamalıydık. Genç arkadaşlarımızın aldıkları süreyi daha iyi değerlendirmeleri lazımdı. Milli aranın ardından kazandığımız için mutluyuz” ifadelerini kullandı.