29 Mayıs 2024
Pınar Karşıyaka

Pınar Karşıyaka Oyuncuları Ve Menajerleri İle Masaya Oturuyor

ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Pınar Karşıyaka ekibi, gelecek sezonun hazırlıklarını yapmaya şimdiden başladı. Ülkede koronavirüs salgını nedeniyle basketbol liglerinin tescil edilmesinin ardından hazırlıklara başlayan kulüpler, sporcuların maaşları için pazarlığa başladılar.

Tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüs salgını, beraberinde ekonomik krizin de yaşanmasına neden oldu. Yaşanan ekonomik krizin transfer piyasasını etkilemesinin ardından ise spor kulüpleri maaşlarda indirim meselesini konuşmaya başladı.

ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Pınar Karşıyaka bu süreçte oyuncu ve menajerleri ile maaş pazarlığına giren ekiplerden biri oldu.

Bakanlık kararıyla süresiz olarak 19 Mart tarihi itibariyle askıya alınan liglerde basketbolun tescil edilme kararı büyük bir kayba neden oldu.

Türkiye Basketbol Federasyonu insan sağlığına vermiş olduğu önem sebebiyle liglerin tescil edilmesini açıklarken, spor kulüpleri de oyuncularının maaşlarını hesap etmeye başladı.

Kalan Maaşlarda İndirim Talebi

Pınar Karşıyaka ekibinde de bu anlamda hem sporcularla hem de menajerlerle ilgili maaş indirimi gündem oldu.

Sıkıntılı bir dönemin yaşandığı süreçte kadrosunu korumayı hedef edinen Karşıyaka ekibi, oyuncularının kalan Nisan, Mayıs ve Haziran maaşlarında ise indirim yapmayı düşünüyor.

Öte yandan yapılan indirimlerin de gelecek sezon ki maaşlara ekleneceği kulüp tarafından teklif ediliyor.

Güncel Yazılar