27 Mayıs 2024
Filou Oostende

Belçika Basketbol Ligi’nden de Koronavirüs Önlemi Geldi

Çin’in Wuhan kentinde Aralık ayı itibariyle ortaya çıkan ve tüm dünyayı saran koronavirüs salgını, spor organizasyonlarına yansıdı. Basketbol liglerine de yansıyan salgın sebebiyle, şampiyon takımlar ilan edilmeye başladı. Duruma ilişkin şampiyonunu açıklayan Litvanya Basketbol Ligi’nin sonrasında, Belçika Basketbol Ligi de aniden ligi sonlandırma kararı alarak şampiyonunu ilan etti. Ligin şampiyonu ise Filou Oostende oldu.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgın olarak ilan edilen koronavirüs, spor organizasyonlarına da ciddi anlamda yansıdı. Basketbol ligleri artık şampiyonlarını ilan ederek, ligi sonlandırma kararı aldılar. Geçtiğimiz günlerde salgın sebebiyle ligin sona erdiğini bildiren Litvanya Basketbol Ligi’nin sonrasında, Belçika Basketbol Ligi de şampiyonunu ilan etti. Şampiyon ekip Filou Oostende oldu.

9’uncu Kez Şampiyon Oldular

Dünyanın her yerinde görülen ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen koronavirüs sebebiyle, tüm spor organizasyonlarında seyircisiz oynama ya da ertelenme kararı alınırken, basketbol ligleri ise kendi önlemlerini almaya başladı. Litvanya Basketbol Ligi’nin ardından, Belçika Basketbol Ligi de şampiyonunu ilan ederek ligi sona erdirdi. Açıklama Belçika Basketbol Federasyonu’ndan geldi. 17 müsabakada 13 galibiyet, 4 mağlubiyet alan Filou Oostende ekibi, 9’uncu kez şampiyon oldu.