23 Mart 2023

Steve Kerr, Draymond Green ve Jordan Poole Arasında Yaşananlar Hakkında Konuştu

Golden State Warriors baş antrenörü Steve Kerr, çarşamba günü yapılan antrenmanda Jordan Poole ile yaşadığı tartışma sonrası yıldız garda yumruk atan Draymond Green hakkında açıklamalarda bulundu.

Draymond Green’in, antrenman esnasında Jordan Poole’a yumruk attığı videonun kamuoyuna sızdırılmasının ardından açıklamalarda bulunan Warriors baş antrenörü, bu durum hakkında şunları dile getirdi:

“İşte bu yüzden işleri içeride tutmak çok önemli. 30 yılı aşkın bir süredir bu ligdeyim, her türden çılgınca şey gördüm. İşler içeride tutulduğunda, halletmek neredeyse kolay. İleriye gitmek çok daha temiz ve kolay oluyor. Bir şeyler sızdırıldığı anda kıyamet kopuyor ve bu her oyuncuyu, koçu, ama özellikle oyuncuları etkiliyor. Şimdi tüm bunlarla uğraşmak zorunda kalıyorlar, tüm bu soruları cevaplamak zorundalar. Bu bizi çok zor durumda bırakıyor, herkesi zor durumda bırakıyor.”

“Sanki ailenizde bir kameranız olsaydı ve bir aile tartışması olsaydı. Bunu gerçekten dünyayla tartışmak ister miydiniz? Hayır, elbette hayır. Bunu dahili olarak halletmek isterdiniz. 32 yılda, muhtemelen pratikte 20’den fazla yumruk dövüşü gördüm” diye ekledi. “Bu, antrenman tesisimizin duvarlarının ötesine geçmemeli. Ve oldu ve bu bir sorun. Bir organizasyon olarak daha iyi olmalıyız.”

Draymond Green dün yaptığı açıklamayla yaşanan olaydan ötürü özür dilerken, Golden State Warriors’un yıldız oyuncuya bir disiplin cezası vermesi gündemde.

32 yaşındaki Green’in kontratı sezon sonunda sona erecek. 11 yıllık NBA kariyerinde Golden State Warriors ile 4 NBA şampiyonluğu yaşayan kanat oyuncusunun 17 ekim tarihine kadar takımıyla sözleşme uzatma hakkı bulunuyor. Konuyla ilgili konuşan Steve Kerr, yorum yapmaktan kaçındı.

Öte yandan Golden State Warriors bu gece evinde 2022-23 sezonu öncesi hazırlık maçında Lakers ile karşılaşacak. Takımdan bir süre ayrı kalacak Green’in Lakers karşısında kadroda yer alması beklenmiyor.