25 Mart 2023

Lakers Rob Pelinka ile Kontrat Yeniledi

Yahoo Sports’tan Chris Hayes’in haberine göre Los Angeles Lakers, takımın genel menajeri Rob Pelinka ile 2026 yazına kadar sözleşme yeniledi.

52 yaşındaki Pelinka, 2017’den beri Lakers’ta genel müdür olarak görev yapıyor ve 2020’de basketbol operasyonlarından sorumlu başkan yardımcılığına terfi etti.  Başarılı basketbol adamı, 2018 yazında göreve geldikten sonra LeBron James’in Lakers’e gelmesinde önemli rol oynamıştı.

Bu hamlenin ardından Lakers, takımı LeBron James etrafında yeniden inşa ederken 2018-19 sezonundaki başarısızlığın ardından Pelinka Anthony Davis’i New Orleans Pelicans ile yaptığı takasla kadrosuna kattı. Davis ve LeBron James’in liderliğinde Lakers 2019-20 sezonunda NBA şampiyonluğuna ulaştı.

Son iki sezon Lakers, gerek kadro mühendisliğinde yaşadığı sorunlar gerekse yıldız oyuncular Anthony Davis ve LeBron James’in yaşadığı sakatlıklardan ötürü beklentilerin oldukça altında kaldı. Yine de takımın sahibi Jeanie Buss, genel menajer Rob Pelinka’ya güvenerek 2026 yazına kadar takımda kalmasını sağladı.

Pelinka, yaz aylarında iki senelik yeni kontrat imzalayan LeBron James’in bir Laker olarak emekli olmasını istiyor ve yaz aylarında verdiği demeçte, yeni şampiyonluklar kazanmak için rekabet etmek adına gereken kaynakları sağlamaya söz verdi.