20 Haziran 2024
Zalgiris Kaunas

Litvanya Basketbol Federasyonu’ndan Koronavirüs Önlemi İçin Örnek Davranış Geldi

Dünyanın neredeyse her yerine yayılan yeni tip koronavirüs, binlerce kişinin canını almasına sebep oldu. Öte yandan salgın hastalık olarak ilan edilmesi sebebiyle birçok spor organizasyonunun da ertelenmesine ve liglerin ara vermesine neden oldu. Bu ciddi tehlike sebebiyle futboldan basketbola, atletizmden tenise her alanda branş fark etmeksizin önlemler alınmaya başlandı. Duruma ilişkin liglerin nasıl tekrar başlayacağı merak edilirken Litvanya Basketbol Federasyonu’ndan örnek bir davranış geldi. Federasyon Zalgiris Kaunas ekibinin şampiyonluğunu ilan etti.

 

Yaşanan salgın sebebiyle liglerin sona erdiğini açıklayan Litvanya Basketbol Federasyonu, Zalgiris Kaunas ekibinin şampiyonluğunu ilan ederek, örnek bir davranışa imza attı. Şampiyon ekip, 24 müsabakada 22 galibiyet ve 2 yenilgi almıştı. Kendisine en yakın rakip olan Rytas Vilnius da 24 oyunda toplamda 17 galibiyet ve 7 kez mağlubiyet alabilmişti.

 

En Üst Sırada Yer Alan Ekip Şampiyon İlan Edildi

 

Konuya ilişkin açıklama ise LKL’nin resmi internet sitesi üzerinden geldi. Yapılan açıklamaya göre Dünya Sağlık Örgütü tarafından dünya çapında salgın ilan edilen koronavirüs sebebiyle ligin sona erdiğini ve 2019-2020 LKL sezonunda sıralamada ilk sırada bulunan Zalgiris Kaunas ekibinin şampiyonluğuna karar verildiği açıklandı.