16 Nisan 2024

NBA’e Verilen Corona Arası Sonrası Love’dan Cavs Çalışanlarına Maddi Yardım

Cleveland Cavaliers’in yıldızı coronavirüs nedeniyle etkilenen personellere bağış yaptı.

NBA’de geçtiğimiz gün Utah Jazz‘ın yıldızı Rudy Gobert’te coronavirüs tespit edilmesi üzerine sezon askıya alınmıştı. Cleveland Cavaliers yıldızı Kevin Love bu gelişmenin ardından Cavs çalışanlarına 100 bin dolar bağış yapacağını açıkladı.

Love sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Cleveland Cavaliers’ın maçlarını oynadığı Quicken Loans Arena çalışanlarına 100 bin dolar bağışlayacağını duyurdu. Bu açıklamanın ardından Cleveland Cavaliers, sezonun akıbeti ne olursa olsun çalışanlarına 82 maçlık ödeme yapacağını açıkladı.

Kevin Love’un açıklaması şu şekilde:

“Herkes stresli durumlarda farklı tepki gösterir. Yakın zamanda coronavirüs sebebiyle korku ve endişe edici gelişmeler olabilir.

Basketbol oyunu sayesinde büyük meseleleri ele alabildik ve oyuncuları, taraftarları önemseyen bir lig olarak birlikte durduk. Herkesin hissettiği kaygı düzeyinden endişeliyim ve bu yüzden Cavs Arena’sında çalışan personellere destek olmak için Kevin Love Foundation aracılığıyla 100 bin dolar ödemeyi taahüt ediyorum.

Pandemiler sadece tıbbi bir fenomen değildir. Bireyleri ve toplumu pek çok düzeyde etkilerler. Birbirinize karşı nazik olun. Korkuları anlayın. Bu süre boyunca kendinizi güvende tutun ve bilinçli kararlar alın. Ve herkesi ihtiyacı olan başkalarına yardım etmek için teşvik etmeyi umuyorum.”

Kaynak: Eurohoops