29 Mayıs 2024
Euroleague

Salgın Sebebiyle Euroleague NBA Dünya Kupası Arka Arkaya İptal Sürecine Girdi

Tüm dünyada etkisini gösteren yeni tip koronavirüs sebebiyle Euroleague yönetimi de tedbirini almaya karar verdi. Küresel salgına neden olan hastalık sebebiyle, tüm liglerin askıya alındığını bildiren yönetim, Anadolu Efes ekibinin Valencia ile olan mücadelelerinin kampını iptal etti ve tüm oyuncuları eve gönderdi.

Euroleague yönetimi, yeni tip koronavirüs sebebiyle tedbir alarak lig müsabakalarının iptaline karar verdi. Konuya ilişkin açıklama yapan yönetim, Anadolu Efes ve Valencia müsabakasının kampını iptal ederek tüm oyuncuların evlerine gitmesi gerektiğini söyledi.

Spor Organizasyonlarının Tamamını Koronavirüs Vurdu

İkinci bir açıklamaya kadar organizasyonun tüm müsabakalarının askıya alındığı da belirtildi. Dünyada binlerce kişinin ölümüne sebep olan salgın, diğer spor organizasyonlarını da ciddi derece vurdu. Maçlarını askıya alan diğer bir yönetim de NBA oldu.

Bu süreçte özellikle de yoğun bir şekilde gerçekleşen yoğun fiksür ve seyahatlerin sık sık gerçekleşmesinin, koronavirüs anlamında potansiyel bir tehlike yaratması sebebiyle, ligi durdurma talepleri de değerlendiren yönetim, bu haftaki müsabakaların oynanamayacağını belirtti. Salgın öte yandan Dünya Kupası Elemeleri’nin de ertelenmesine neden oldu.