27 Mayıs 2024
Basketbol

Koronavirüs Salgını Fenerbahçe Beko Ve Bayern Münih Maçına Da Etki Etti

Çin’in Wuhan kentinde Aralık ayında ortaya çıkan ve dünyanın pek çok ülkesine bulaşan yeni tip koronavirüs, spor dünyasına da yansıdı. Hem ulusal hem de uluslararası kongrelerin iptaline neden oldu. Birden fazla etkinlik salgın hastalık sebebiyle iptal edilirken, müsabakalara da ciddi anlamda olumsuz etki yarattı.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından salgın hastalık olarak da ilan edilen yeni tip koronavirüs, THY Avrupa Ligi’ne de yansıdı. Bayern Münih ve Fenerbahçe Beko müsabakasının da bu sebeple seyircisiz bir şekilde oynanacağı bildirildi.

Bavyera Da Önlemini Aldı

Avrupa’nın pek çok yerinde etkisini gösteren koronavirüs salgını, pek çok spor organizasyonuna etki ederken, THY Avrupa Ligi’nde de etkisini gösterdi. Önlem alanlardan biri de Bavyera oldu.

Eyalet yönetimi, almış olduğu bir kararla 10 Nisan’a kadar bölgede düzenlenmesi planlanan ve 1000’den fazla da seyirciye ev sahipliği yapacak organizasyonların seyircisiz bir şekilde düzenlenmesine karar verdiğini açıkladı.

Bu kararın etki ettiği bir müsabaka da THY Avrupa Ligi’nde Fenerbahçe Beko, Alba Berlin ve Kızılyıldız müsabakalarına yansıdır. Alınan karara göre Bayern Münih ve Fenerbahçe Beko mücadelesi de seyirci olmadan izlenecek olan müsabakalardan biri oldu.